Marihuana walczy z komórkami rakowymi

News

Długi czas na tym polu mieliśmy jedynie pewne spekulacje i nie można było mówić wporst o tym, że marihuana ma jakieś medyczne właściwości. Nie mieliśmy bowiem co do tego odpowiednich wyników badań, które potwierdzałyby taki stan rzeczy. Jak się okazuje jednak kannabinoidy zostały wzięte pod lupę przez amerykańskie agencje rządowe i zdecydowały się one zbadać między innymi to jak działają one na komórki rakowe. Pojawiło się w tym względzie również oficjalne oświadczenie, w którym mówią oni wprost, że marihuana jest środkiem wspomagającym walkę z rakiem. Działanie marihuany na komórki rakowe jest już analizowane od wielu lat. Swoje badania naukowcy w tym względzie starają się cały czas prezentować.

Jednak nie było one badaniami sprawdzonymi i dlatego Amerykanie zdecydowali się tym zająć. Między innymi przeprowadzili oni dokładne badania na myszach oraz szczurach, które potwierdziły, że marihuana była w stanie zabijać komórki rakowe i będzie w stanie chronić te zdrowe komórki. Wnioski wykazały, ze można ją stosować przy chemioterapii jako dodatek i nie będą się pojawiały żadne skutki uboczne. Temat medycznej marihuany w ostatnim czasie staje się bardzo popularny. Mamy nadal spory czy rzeczywiście będzie można mówić o takim pozytywnym jej działaniu.

Okazć się może, że prowadzone badania w końcu będą w stanie skończyć z dyskusją krytyków, ponieważ wyniki są tutaj wyraźne i nie będzie można dalej trzymać się swojego zdania. Po prostu już czas z tym skończyć. Można powiedzieć, że przygotowane w tym względzie przez Amerykanów oświadczenie jest bardzo wyraźne i dlatego trudno będzie z nim dyskutować. Krzykacze i wieczni przeciwnicy wszystkiego muszą uderzyć się w pierś i w końcu powiedzieć, że po prostu się mylili. Wtedy nie będzie trzeba już nad tym tematem dalej dyskutować, jedynie do prac powinni podejść rządzący.