Marihuana to najszybciej rosnący biznes w Stanach Zjednoczonych!

News

W tym momencie legalna marihuana to prawdopodobnie jeden z lepiej rozwijających się biznesów na terenie Stanów Zjednoczonych i to mimo tego, że legalna jest tylko w czterech stanach a w sumie w 23 stanach można ją stosować w formie medycznej, jeśli posiada się ku temu odpowiednie wskazania lekarzy. Cały czas prowadzone są kampanie, które mają ją popularyzować. A badania pokazują, że obecnie rynek konopny buduje się w tempie 75% każdego roku.

Dane te opierane są na ankietach, które wypełniane są przez sklepy specjalizujące się w legalnym handlu konopią. Wzrost ten oparty jest przede wszystkim tym, że w ostatnim czasie doszło do tego iż marihuana została zalegalizowana w stanie Colorado oraz Waszyngton. Legalizacja doprowadziła do tego, że mniej jest obrotu na rynku medycznym i licencji z tym związanych, ale sama marihuana używana jest powszechnie i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Mimo, że Colorado to niewielki stan to jednak okazuje się, że biznes związany z marihuaną rozwija się tam doskonale i cieszy niesłabnącym zainteresowaniem. Dlatego do budżetu stanu każdego roku wpływa w związku z tym wiele środków finansowych.

Trzeba zauważyć iż badania pokazują, że cena marihuany w tych stanach, gdzie dochodzi do jego legalizacji ciągle spada. Jest to wyraźnie zauważalny trend, którego nie trudno zauważyć. Od momentu gdy rynek otworzył się na tą substancję zaczęły funkcjonować coraz mocniej działania, które doprowadziły do tego, że ceny rzeczywiście spadły. Przede wszystkim im większa dostępność tym bardziej ceny idą w dół. Mimo tego nadal dla poszczególnych stanów poziom dochodów jest zadowalający i jak się wydaje to będzie dla nich najważniejsze. Wyniki finansowe podobne do tych jakie ma Colorado jest w stanie uzyskiwać także Waszyngton i to mimo tego, że marihuana została tam później zalegalizowana a wraz z tym, gdy pojawiła się w pełni dostępna jej cena znacząco spadła. Nie miało to jednak szczególnego znaczenia i nadal cena jest dla kupujących zadowalająca.