Marihuana medyczna na terenie Nowego Jorku

News

Kolejny rok zbliża się ku końcowi a z rozpoczęciem nowego roku w Nowym Jorku dojdzie do dużej zmiany, która rzeczywiście będzie miała istotne znaczenie dla wielu osób. Od początku nowego roku ma tam zacząć funkcjonować pierwsza przychodnia, która w swojej dyspozycji będzie miała dla pacjentów medyczną marihuanę. Można przypuszczać, że takie ambulatorium będzie budziło duże zainteresowanie pacjentów i powinno cieszyć się zainteresowaniem. Położone będzie na Manhattanie blisko Union Square. Według planów ma być na terenie 14 ulicy pomiędzy drugą oraz trzecią Aleją. Prowadzeniem tego miejsca zajmie się firma Columbia Care, która ma swoją siedzibę na terenie Nowego Jorku.

Otrzymała ona jedną z pięciu licencji, która stały się dokumentem upoważniającym do otwarcia sklepu, który ma zajmować się sprzedażą marihuany medycznej. Wielu specjalistów, którzy długo walczyli o taką zmianę jest zadowolonych z tego co udało się osiągnąć. Zwracają oni przede wszystkim swoją uwagę na to, że jest to szansa na zmianę świadomości u ludzi. Inni mówią o tym, że teraz ludzie będą w stanie się w końcu przekonać i uwierzyć w to, że marihuana medycznie może mieć swoje zastosowanie i stać się może takim produktem, którzy rzeczywiście będzie warto wykorzystywać.

Wprowadzany na terenie Nowego Jorku program zakłada, że do obiegu medycznego wprowadzone będą jedynie płynne substancje, które będzie można przyjmować jedynie doustnie. Zakazane będzie medyczne palenie marihuany, ponieważ tak naprawdę nie będzie to przynosiło takich efektów na jakich nam będzie zależało. Natomiast w pełni pozytywnie marihuana może działać wyłącznie, gdy będzie przez nas stosowana jako produkt w formie płynniej, przyjmowany doustnie.