6 popularnych piosenek, o których nie wiedziałeś, że są o trawce

News

Być może nie załapałeś odniesienia, ale te największe przeboje są tak naprawdę o trawce.

Nie jest tajemnicą, że trawka jest powszechna wśród społeczności artystów. Znalezienie muzyka, który nie lubi trawki, jest jak znalezienie sportowca, który nie lubi Gatorade; jestem pewien, że istnieje, ale to rzadkość. To prawdopodobnie dlatego, że marihuana jest często fantastyczna do pisania piosenek i pomaga w ogólnym procesie twórczym.

Nic dziwnego, że tak wielu muzyków lubi ją, a także nic dziwnego, że tak wielu muzyków wyznaje miłość do tej magicznej rośliny w swoich piosenkach. Jednak ze względu na pewne długotrwałe negatywne piętno, czasami muszą ukrywać te okrzyki. Oto lista piosenek, które w rzeczywistości są odami do trawki, mimo że zostały sprytnie przebrane za coś innego.

The Beatles - Got To Get You In My Life

Chociaż może to brzmieć jak typowa, oldschoolowa piosenka miłosna o facecie zakochanym w dziewczynie, to nie do końca tak jest. Paul McCartney od dawna jest miłośnikiem marihuany i nie wstydzi się o tym mówić.

W rzeczywistości, w swojej książce "Paul McCartney: Many Years From Now" wyznaje, że "Got To Get You In My Life" było "właściwie odą do trawki, tak jak ktoś inny mógłby napisać odę do czekolady lub dobrego bordo". Nie potrafię wymienić Wam żadnych popularnych ody do bordo, ale jasne.

Jeśli wsłuchać się w tekst, łatwo pomylić ten utwór z piosenką miłosną. Jednak teksty takie jak "I was alone, I took a ride, I didn't know what I would find there" przedstawiają jego wstęp do palenia trawki, a "did I tell you I need you, every single day of my life" pokazuje jego pasję do marihuany.

The Association - Along Comes Mary

"Mary" (lub Mary Jane) od dawna jest kodem dla marihuany, ale w 1966 roku ludzie nie byli tak chętni do tego, co to oznacza. Rick James sprawił, że stało się to nieco bardziej oczywiste w późnych latach 70-tych dzięki "Mary Jane". Stowarzyszenie prześlizgnęło się po wszystkich, którzy założyli, że ta piosenka jest o miłej młodej damie. Nawet słowa takie jak "Za każdym razem, gdy myślę, że jestem jedynym, który jest samotny, ktoś mnie wzywa" można było zinterpretować jako kobiece towarzystwo, ale tak naprawdę mówili o ćpaniu.

Śpiewają też "Kiedy się poznaliśmy, byłem pewien, że wychodzę na lunch, teraz mój pusty kubek smakuje tak słodko jak poncz". To prawie tak, jakby zioło otworzyło im oczy na zupełnie nowy świat doświadczeń, a rzeczy naprawdę smakują lepiej na haju.

D'Angelo - Brown Sugar

Prawie nam to wyślizgnąłeś, D'Angelo. Słuchając tej piosenki, łatwo zinterpretować ją jako piosenkę miłosną do jakiejś dziewczyny. Opisuje jak ją poznał i gdzie, więc można by założyć, że mówi o prawdziwej osobie. Dopiero kiedy zaczyna mówić o tym, jak ona sprawia, że się czuje, zaczynasz się zastanawiać, czy Brown Sugar jest prawdziwą osobą. Kiedy zaczyna mówić o "naćpaniu się" jej miłością, zaczynają się pojawiać znaki zapytania.

Śpiewa nawet "Always down for a menage-a-trois, but I think I'm a hit it solo", co wydaje się dziwną rzeczą do powiedzenia o kochance, ale ma sens, gdy zdasz sobie sprawę, że odnosi się do palenia. Prawdziwy dead giveaway jest, gdy wspomina starszą siostrę Brown Sugar "o imieniu Chocolate Thai". Dla tych, którzy nie wiedzą, Chocolate Thai to odmiana trawki.

DRAM - Broccoli

Okej, to naprawdę nie jest takie subtelne. Chodzi mi o to, czego się spodziewaliście, że DRAM i Lil Yachty zrobią piosenkę o warzywach? To nie jest utwór Michelle Obamy. On nawet mówi rzeczy jak "zwijanie, że brokuły" i "palenie na tym brokuły" prawo w refrenie, więc ukryte znaczenie nie było dokładnie, że ukryte. Ponadto, można myśleć o cokolwiek, że brokuły może wyglądać?

Prawdziwym powodem, dla którego ta piosenka znalazła się na tej liście, jest oszałamiający poziom popularności, jaki osiągnęła, pomimo jej okropnej subtelności.

Luniz - I Got 5 On It

Wiesz, słyszałem tę piosenkę milion razy wcześniej i nigdy tak naprawdę jej nie słuchałem, ani nie rozumiałem o co w niej chodzi. Jest to piosenka rapowa z zachodniego wybrzeża, więc zakładałem, że będzie w niej palenie i picie, ale nigdy nie wiedziałem, co tak naprawdę oznacza "I got five on it". W rzeczywistości jest to rodzaj odpowiedzialności i wcale nie jest to przechwałka... on po prostu chce, żeby wszyscy się zrzucili na zioło.

Nie będę się nawet przejmował wyróżnianiem poszczególnych słów, ponieważ cała piosenka jest o paleniu trawki, ale przesłanie "jeśli masz zamiar palić moją trawkę, lepiej się zrzuć" brzmi tak samo prawdziwie dzisiaj, jak wtedy, gdy piosenka wyszła w 1995 roku. Pomimo ogromnego sukcesu tego singla, Luniz nadal nie zamierzali pozwolić wszystkim swoim przyjaciołom palić za darmo.

Lady Gaga - A-YO

Chociaż może to brzmieć jak zdrowa, niewinna piosenka country, to tak naprawdę jest ona w całości o paleniu trawki. To znaczy, tekst nawet nie ukrywa tego faktu; jest po prostu zaśpiewany w taki sposób, że nigdy nie podejrzewalibyście, że ta piosenka jest o naćpaniu się. Przez cały czas trwania piosenki Gaga wielokrotnie wykrzykuje "Light me up and breathe in" i "We're smokin' em' all".

Zaczyna nawet jeden z wersów od stwierdzenia "I can't wait to blaze for real", co pokazuje, jak bardzo cały utwór jest skoncentrowany na konopiach indyjskich. Gaga ma tak mainstreamowy, popowy wizerunek, że zaskakujące jest, że stworzyła tak jawną odę do marihuany, a jednak tak jest. W rzeczywistości, nie jest ona jedyną gwiazdą, która zaskakująco kocha trawkę.

0 0 głosowanie Artykuł Ocena