10 najlepszych odmian Indica na świecie

News

Odmiana Indica jest jedną z najbardziej popularnych odmian marihuany używanych przez ludzi na całym świecie. Jeśli jesteś nowicjuszem w tym wszystkim lub chcesz wypróbować nowe odmiany, jesteś we właściwym miejscu. Dzisiaj porozmawiamy o najlepszych odmianach Indica, a dokładnie o 10 z nich.

Widzicie, aby wiedzieć, jak wybrać najlepszą dla siebie odmianę Indica, musicie wiedzieć, czego szukać i jakie są wasze oczekiwania. Poniżej przedstawiamy wam wgląd w najlepsze odmiany Indica i dokładnie to, czego można się spodziewać po każdej z nich. Przejdźmy więc do najdrobniejszych szczegółów dotyczących tej krzaczastej rośliny.

Odmiana Indica - wyjaśnienie

Odmiana Indica rośnie jako krótka, krzaczasta roślina i została po raz pierwszy sklasyfikowana w 1785 roku jako odmiana w rodzinie Cannabaceae. Francuski biolog Jean-Baptiste Lamarck, po zbadaniu odmiany, opisał ją jako silny środek relaksujący umysł, który wytwarza wysoki poziom tetrahydrokannabinolu (THC) i niski poziom kannabidiolu (CBD). W rzeczywistości, wyższy poziom THC daje psychoaktywne doświadczenie w porównaniu z odmianą Sativa. Ponadto, jest ona znana ze swojego silnego, wyraźnego smaku i może być łatwo rozpoznana dzięki słodkiemu aromatowi, który wytwarza.

Zanim przejdziemy do najlepszych odmian Indica, porozmawiajmy o efektach jej stosowania i warunkach medycznych, w których ludzie ją stosują.
Mianowicie, odmiana Indica jest fizycznie uspokajająca, wprowadzając cię w bardziej zrelaksowany i medytacyjny stan. Wiele osób używa jej przed snem, podczas relaksu przy filmie lub gdy chcą nieprzerwanie medytować przez dłuższy czas.
Jednak już od wielu lat świat mówi o leczniczych właściwościach marihuany, a odmiana Indica, jako część rodziny, nie jest wyjątkiem, jeśli chodzi o leczenie. Niestety, dzisiaj nadal istnieje wiele nieporozumień co do tego, która odmiana leczy jaki ból i wiele osób zniechęca się, kiedy próbują leczyć się za pomocą konopi jako lekarstwa.

Tak więc, w celu zastosowania odpowiedniego rodzaju Cannabis do twojego stanu zdrowia, zebraliśmy najczęstsze problemy zdrowotne, z którymi ludzie borykają się dzisiaj, a które można utrzymać pod kontrolą lub nawet całkowicie wyleczyć, stosując najlepszą odmianę Indica.

Korzyści zdrowotne odmiany Indica

Odmiana Indica jest używana przez ludzi, którzy chcą leczyć skurcze mięśni, migreny, mdłości, bóle głowy, ataki lub są pod wpływem silnego stresu. Również ze względu na swoje działanie uspokajające, osoby cierpiące na łagodne lub ciężkie zaburzenia snu uważają odmianę Indica za niezwykle pomocną. Ponieważ daje ona ciału poczucie ogólnego spokoju i ma łagodne właściwości znieczulające, odmiana ta jest często przydatna w łagodzeniu chronicznego bólu w dowolnym miejscu ciała.

Od czasu legalizacji marihuany w wielu krajach na świecie, naukowcy zaczęli bardziej interesować się badaniem tej odmiany, aby odkryć jej pełny wpływ na organizm. Obecnie wiadomo, że medyczne efekty Indica to lepszy, podniesiony nastrój, rozluźnienie mięśni, zwiększony apetyt i senność. W ten sposób odmiana ta jest w stanie złagodzić objawy lub nawet wyleczyć te schorzenia:

 • Rak
 • Stwardnienie rozsiane
 • Fibromialgia
 • Toczeń
 • Bezdech senny
 • Zaburzenia lękowe, takie jak PTSD (zespół stresu pourazowego), OCD (zaburzenie obsesyjno-kompulsywne) i ataki paniki
 • Choroba Parkinsona
 • Zapalenie stawów
 • PMS
 • Zapalenie
 • Choroba Crohna
 • Epilepsja

Jak znaleźć najlepszą odmianę Indica?

Oczywiście nie musisz szukać najlepszego szczepu Indica, ponieważ stworzyliśmy już listę 10 z nich, które naszym zdaniem zaspokoją twoje potrzeby relaksacyjne. Czytaj dalej i wybierz odpowiednią dla siebie.

Purple Kush

Nazwany najlepszą odmianą Indica, ten pączek naprawdę spełnia swoje zadanie. Mianowicie, ma 100% genetyki Indica, z pięknymi purpurowymi odcieniami i przyjemnym ziemisto-słodkim smakiem. Wiadomo, że Purple Kush pochodzi od Hindu Kush i purpurowej odmiany Afghani. Jak już wspomnieliśmy, jest to czysta Indica, która zapewnia powolny i bardzo przyjemny haj, z poziomem THC od 17% do zdumiewających 27%. Jest najlepsza w leczeniu bezsenności, chronicznego bólu, jak również skurczów mięśni.

Northern Lights

W rodzinie marihuany, Northern Lights nie jest niczym nowym. W rzeczywistości jest to jedna z najbardziej popularnych odmian, którą ludzie stosują przed snem, aby pokonać uporczywą bezsenność lub aby złagodzić niepokój i depresję w ciągu dnia. Warto zauważyć, że ta odmiana, jako jedna z najstarszych, zdobyła wiele nagród na całym świecie jako najlepsza odmiana Indica za swój półprzezroczysty wygląd i ostry aromat. Poziom THC waha się w granicach 16-26%, co obiecuje relaksujący, kanapowy haj.

Granddaddy Purple

Odmiana Granddaddy Purple Indica jest właściwie krzyżówką Purple Urkle i Big Bud, więc w konsekwencji ma całkiem przyjemny owocowy aromat (pomyślcie o winogronie i jagodach w połączeniu), który przejmuje Purple Urkle, podczas gdy we wzroście ma zbyt dużą, zwartą strukturę swojego drugiego rodzica, Big Bud. Przez wielu użytkowników jest wybierana jako najlepsza odmiana Indica ze względu na jej silne działanie, które można odczuć zarówno w ciele, jak i w umyśle, jako fizyczne odprężenie i euforię mózgową.

Z poziomem THC pomiędzy 17% a 27%, konsumenci donoszą, że ta odmiana przynosi im ulgę w chronicznym bólu, stresie, utracie apetytu, jak również bezsenności.

Afghani

Nazwa tej odmiany marihuany pochodzi od jej pochodzenia geograficznego, gdzie była uprawiana jako jedna z najwcześniejszych odmian Indica. Użytkownicy na całym świecie cenią Afghani jako najlepszą odmianę Indica ze względu na jej ziemisty aromat z nutą słodyczy. Poziom THC w tej odmianie waha się od 15 do 20% i gwarantuje dużą ilość głęboko zrelaksowanego ciała, radosny umysł, a dodatkowo leczy silny stres, ból fizyczny i bezsenność.

Blueberry Kush

Kolejna odmiana o ziemistym aromacie i jagodowych nutach, Blueberry Kush jest hybrydą Blueberry i OG Kush. Z poziomem THC od 17 do 24%, odmiana ta powoli, ale pewnie daje twojemu ciału ciężkie i relaksujące uczucie, które pomoże ci odpocząć i zapomnieć o bólu. Jest doskonała w walce z bezsennością, dlatego najlepiej zażywać ją wieczorami lub tuż przed snem.

Skywalker OG

Ze względu na wysoki poziom THC (szczytowa wartość to 26%, a najniższa 20%), Skywalker OG sprawi, że będziesz czuł się jak w chmurach przez wiele godzin. W rzeczywistości, nawet po jednym lub dwóch uderzeniach, jesteś właściwie upalony z super ciężkim hajem.

Ta silna odmiana, będąca hybrydą Skywalkera i OG Kush, jest znana jako najlepsza odmiana Indica, ponieważ jej potężny haj łagodzi nawet najsilniejsze lęki i stres, dając twojemu umysłowi odpocząć od analizowania i myślenia. W rzeczywistości, oprócz szczęśliwego haju z głową w chmurach i mrowieniem ciała, nie będziesz w stanie myśleć o niczym innym.

Platinum Kush

Z około 90% dominacją Indica, Platinum Kush ma wiele powodów, aby być wymieniana jako najlepszy rodzaj odmiany Indica. Ze swoim żywicznym wyglądem, purpurowymi odcieniami i jaskrawo pomarańczowymi liśćmi, odmiana ta jest jedną z najprzystojniejszych na rynku. Jednakże, dzięki jej pysznemu owocowemu aromatowi z nutami haszyszu, nie będziesz długo podziwiać tylko jej wyglądu.

Z poziomem THC od 13 do 17%, Platinum Kush jest świetna, jeśli nie chcesz natychmiastowego, ciężkiego haju, ale wolniejszego, który da ci przyjemne bzyczenie ciała.

Girl Scout Cookies

Nazwa brzmi obiecująco, bo kto nie kocha ciasteczek, prawda? Cóż, jest ona wymieniona jako najlepsza odmiana Indica nie tylko dlatego, że jej słodki i ziemisty aromat i smak usprawiedliwia nazwę, ale również dlatego, że jest to jedna z najmocniejszych odmian. Najwyższy poziom THC sięga 28%, co czyni tę odmianę jedną z najsilniejszych dla użytkowników medycznej marihuany.

Co warte podkreślenia, ta słodka odmiana ma stosunek 60:40 Indica do Sativa, co zapewnia przygodę z relaksującym hajem z uczuciem euforii. Niewiele szczepów Indica jest w stanie to zapewnić, stąd jej duża popularność. Dodatkowo, jeśli cierpisz na jakikolwiek rodzaj silnego bólu, depresję, nudności lub utratę apetytu, GSC jest odmianą dla ciebie.

G-13

Nasza lista 10 najlepszych nie byłaby kompletna bez najpopularniejszej odmiany Indica G-13. Według wielu jest ona na rynku od lat 70-tych, a z poziomem THC 22-24%, z pewnością ma moc, która zapewni ci skupienie i kreatywność, a następnie stan umysłu zablokowanego na kanapie. Ci, którzy używają G-13 do celów medycznych, ucieszą się słysząc, że z 70% poziomem Indica, odmiana ta zwalcza chroniczny ból, przywraca zdrowy apetyt, łagodzi mdłości i drgawki. Dodatkowo, jej aromat przypomina pomarańcze, i zastanawiam się, czy może być lepszy niż ten?

Bubba Kush

Bubba Kush jako roślina ma nieporęczną strukturę buds, i chociaż wygląda jakby pochodziła z Afganistanu, jej pochodzenie genetyczne nie jest tak naprawdę pewne. Niemniej jednak, odmiana ta jest popularna ze względu na jej silne działanie uspokajające, które można poczuć dzięki jej czekoladowym nutom z odrobiną kawy. Z poziomem THC wahającym się od 15% do 22%, ludzie używają jej nie tylko do ogólnego relaksu po długim i stresującym dniu, ale także do zwalczania chronicznego bólu, jako środek rozluźniający mięśnie, przeciwko depresji i oczywiście bezsenności.

Czy odkryliście dziś jakieś nowe odmiany? Jakie są wasze doświadczenia z odmianami Indica? Daj nam znać, jakie są Twoje ulubione odmiany i do czego je stosujesz.

Rzućmy okiem na najlepsze odmiany Indica

0 0 głosowanie Artykuł Ocena